Gegužės 19-oji - Ponto graikų genocido atminties diena

Atnaujinta: vas 11

Šiemet negalime kartu susitikti ir pasimelsti už genocido aukas, tačiau kiekvienas prisiminkime savo širdyse ir pasimelskime asmeniškai.


Ponto graikų genocidas, buvo sistemingas etninių krikščionių, kurie gyevno Osmanų Imperijoje, valymas iš istorinės tėvynės Mažojoje Azijoje, Centrinėje Anatolijoje, Pontos ir buvusioje Rusijos Kaukazo Karso srities provincijoje per I-ąjį Pasaulinį karą 1914–1923 m. Jį inicijavo Osmanų Imperijos vyriausybė prieš gyventojus krikščionis - graikus, armėnus ir asirus. Genocido periodas apėmė žudynes, priverstinius trėmimus, dar vadinamais "mirties eitynėmis", egzekucijas ir krikščionių ortodoksų kultūros, istorijos ir religinių paminklų sunaikinimą.


Peržiūrų: 2Komentarų: 0

APIE MUS

Lietuvos graikų draugijos „Patrida“ bendruomenė pradėjo burtis dar iki 1990 m. Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo. O 1995-ųjų lapkričio 28-ąją bendruomenė buvo oficialiai įregistruota.

Mūsų bendruomenės graikų istorija labai įvairi. Vieni į Lietuvą atvyko tarpukariu verslo reikalais, kiti – bėgo nuo raudonojo teroro, treti atrado savo meilę, na o paskutiniuosius 10 metų atvyksta vis daugiau graikų, sukūrusių mišrias šeimas su lietuviais. 

Šiandien mūsų bendruomenę vienyja daugiau nei 140 graikų. Galime pasidžiaugti, kad bendruomenės vaikų skaičius ir vėl auga. 

  • Facebook

KONTAKTAI >

T: +37060682661

E: patridalt@yahoo.com

REKVIZITAI >

Lietuvos graikų draugija "Patrida"  Asociacija

Adresas: Sėlių g. 39-7, Vilnius

Kodas: 191912183

Atsiskaitomoji sąskaita: AB SWEDBANK LT307300010002453034

Pirmininkė: Evelina Paulavičienė

Tarybos nariai: Agėlina Eminova, Audrius Azguridis, Tamara Gaitanži, Pavel Zaicev, Katerina Raftopoulou, Maria Manta, Ilias Begetis, Nektarios Florous

© 2020 Patrida